Pomůžeme, aby vašemu jezírku bylo i v zimě teplo a vypadalo úžasně. Zobrazit produkty

Problém s řasou v jezírku

Zdravím, největší problém nám dělá v jezírku fólie, která je potažená řasou a velice špatně se likviduje. Voda je čistá, jen kamenný a fólie je porostlá řasami. Filtr je s UV lampou, je zde vzduchování, menší vodopád, takže voda je provzdušněná dost. Co s tím? 18. března 2020 zaslala Jitka D.

Naše odpověď

Dobrý den, problém s provzdušněním vody u Vás opravdu nebude, a nemyslím, že by provzdušnění dokázalo růst přirostlé formy řasy nějak výrazně potlačit. Pokud chcete řasu odstranit, použijte některý z přípravků na řasy v jezírku. Jestli máte řasu pouze na několika málo místech, použijte kontaktní přípravek na řasy Algo Direct, pokud je nádrž zasažena celá, použijte Algo Protect nebo Algo Universal. Otázka ale je, zda je takto úporný boj s řasou vůbec smysluplný, a zda pohled na řasu na folii není v jezírku nakonec přirozenější než pohled na čistou černou fólii.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení