Pomůžeme, aby Vám jezírko v létě dělalo radost a každého, kdo ho uvidí, ohromilo. Zobrazit produkty

Filtrační set na malé jezírko s potůčkem

Rádi bychom si pořídili plastové jezírko o celkovém objemu 1000 l. Jezírko bude bez ryb. Plánujeme však potůček o šířce 10 cm, výška v nejvyšším bodě max. 1 m. + vodní efekt (fontána nebo chrlič). Tímto jsme Vás chtěli poprosit, zda byste nám doporučili vhodný typ čerpadla a filtrace + vodního efektu. Prosíme i soupis všech komponentů potřebných k zapojení. Velice děkujeme za Váš čas. 18. března 2020 zaslala Eva H.

Naše odpověď

Do takto malého jezírka není třeba pořizovat nějaký velký filtr. Stačí některý z Hobby filtrů řady Oase Start. Vzhledem k tomu, že plánujete potůček, sáhněte po některém z tlakových filtrů. Vhodným by byl třeba Biopress 4000, lepší však silnější Biopress 6000 . Silnější filtr bych volil hlavně kvůli silnějšímu čerpadlu, které při výtlaku do kopce budete potřebovat. Hadice i šroubení je přibaleno u filtru, v dílce tuším 5-ti metrů. Součástí sady je i čerpadlo, a ve filtru integrovaná UV lampa.

Vodu na vrcholu potůčku bych nechal už jen volně vytékat na vrcholu kaskády, přes nějaký plochý kámen. Na dovedení vody potůčkem zpět do plastového jezírka budete potřebovat pruh jezírkové folie.