Pomůžeme, aby Vám jezírko v létě dělalo radost a každého, kdo ho uvidí, ohromilo. Zobrazit produkty

Přípravky proti dlouhým řasám. Který zvolit?

Dobrý den, potřebuji prosím vysvětlit, jaký vybrat produkt z vaší nabídky, potřebujeme odstranit vláknitou řasu. Nabízíte řady ALGO UNIVERSAL a ALGO PROTECT. Jezírko máme cca 100 m3 a cenově vychází lépe 5l balení Universal. Je nějaký výrazný rozdíl kvality řady Protect? To bohužel nabízíte jen v 0,5l balení. V recenzích jsem se dočetl, že stačí i poloviční dávkování. Také jsme loni používali přípravek proti „zelené vodě“ TRIPONG Algen stop od konkurence. Váš produkt je POND CLEAR?? a má smysl jej použít při použití ALGO UNIVERSAL? Použili jsme ho loni koncem léta, kdy se nám voda zbarvila do zelena. Děkuji za vysvětlení. 29. dubna 2020 zaslal Jan K.

Naše odpověď

Dobrý den, díky za zprávu. Přípravek Algo Protect se letošní rok nabízí naposledy, v příští sezoně ho nahradí nový Algo Universal.  Letos se oba prodávají současně, aby přechod pro zákazníky byl "relativně plynulý". I proto se Algo Protect nenabízí v jiném než v malém balení na 10 m3 vody, letos končí. Funkčně se u obou jedná o systémové přípravky na dlouhé vláknité řasy. Pro Vaše jezírko vychází lépe vzít velké balení Algo Universal než ta malá v Algo Protectu.

Přípravek "proti zelené vodě" Pond Clear byste zároveň s Algo Protectem/Universalem používat neměl.  Bylo by celkem neobvyklé mít vláknité řasy, a zároveň kalnou zelenou vodu.  Většinou to bývá jedno nebo druhé.  Od kalné vody by Vám měla spíše pomoci funkční filtrace než přípravky.  Jezírko by mělo fungovat tak, že sáhnout po přípravcích by se mělo jen v případě nejvyšší nouze, a nepoužívat je jako běžné "provozní řešení".