Pomůžeme, aby Vám jezírko v létě dělalo radost a každého, kdo ho uvidí, ohromilo. Zobrazit produkty

Jaké přípravky na zelenou řasu v jezírku?

Dobrý den, již asi třetím rokem u Vás kupuji Algo Protect. Prvním rokem na Vaše doporučení jsem již narostlou řasu zničila ještě Pond Protectem. Pak celou sezónu i následující už jako prevenci Algo Protect a řasa nenarostla. Teď jsem chtěla objednat nové balení a zjistila jsem novinku Algo Universal. A jsem zmatená. Nevím, zda Algo Protect nebo Algo Universal. Prosím poraďte. Má to shodné působení? Řasu zatím nemám, takže spíš jako prevenci, aby nenarostla. Jaké je dávkování a zda si mohu koupit cenově výhodnější 500 ml balení a nechat si půlku na příští rok. Děkuji moc za odpověď. 16. dubna 2020 zaslala Monika Č.

Naše odpověď

Dobrý den, děkuji za zprávu. Chápu Vaše zmatení, ani já nejsem nadšený z každoročních změn názvů.  Letošní rok je poslední sezonou přípravku Algo Protect (složením stejný s přípravkem Pond Protect). Plynule je letos nahrazuje přípravek nový, a to složením i názvem - Algo Universal. Zacílení všech přípravků je stejné - dlouhé vláknité řasy v jezírku. Ten nový Algo Universal má pomalejší náběh než starší Algo Protect, ale zdá se, že jeho výdrž, co se účinku týče je delší.

Nový Algo Universal je dodáván v různých baleních, na Vašem místě bych asi volil menší balení 250ml. Nejsem si jist, zda jednou otevřené balení vydrží do další sezony bez úhony.