Pomůžeme, aby vašemu jezírku bylo i v zimě teplo a vypadalo úžasně. Zobrazit produkty

Kolísání výkonu u čerpadla Aquamax 12000 ECO

Dobrý den, jedná se o čerpadlo od firmy OASE, typ Aquamax Eco Premium 12000. V provozu od června do konce listopadu loňského roku. Poslední měsíc se objevilo kolísání výkonu, tj. množství přečerpané vody. Prosím jestli by nešla udělat kontrola čerpadla zda je v pořádku. Mohu poslat více podrobný popis, aby byla jasnější situace. Předem moc děkuji. 7. března 2020 zaslal Miroslav L.

Naše odpověď

Dobrý den, podle popisu by se mohlo jednat nikoli o závadu, ale o zapnutý spínač kontroly výkonu SFC.  SFC kontrola je instalována pouze u modelů čerpadel Aquamax Eco 12000-20000 Premium. Najdete jej po sejmutí sacího koše na čerpadle a jedná se o modrý přepínač viz obrázek. Vašem případě je zřejmě přepnutý do polohy ON, čímž u tohoto čerpadla můžete při chladné vodě snížit celkový výkon až o polovinu.  Přepněte jej do polohy OFF, čímž tuto funkci vypnete a čerpadlo poběží na maximální výkon.

aquamax_SFC_366x215

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení