Pomůžeme, aby Vám jezírko v létě dělalo radost a každého, kdo ho uvidí, ohromilo. Zobrazit produkty

Jak na řasy v jezírku na jaře?

Přes zimu mi v jezírku vyrostlo velké množství zelených řas. Co mám proti nim použít za přípravky? 10. března 2020 zaslala Jarmila B.

Naše odpověď

Dlouhé zelené řasy rostou v jezírku i v zimě, pod ledem a sněhem. Letošní zima jim evidentně vyhovovala, díky tomu, že na ledě prakticky chyběl sníh, šlo do vody celkem velké množství světla, a řasám se celkem dařilo.

Na jaře zkuste maximum řasy vylovit z jezírka ven a je jedno, jestli to uděláte síťkou, vysavačem nebo jen rukou. Čím méně hmoty řasy v nádrži zůstane, tím méně jí budou přípravky muset rozkládat a tím méně systém zatíží.

Existuje celá řada přípravků na řasy v jezírku - a zdaleka ne všechny je teď na jaře účelné   použít. Při takto studené vodě některé z nich fungují hůře, a je potřeba vybírat:

  • pokud je řasa jen na některých místech jezírka, použijte kontaktní Algo Direct. Na teplotě je nezávislý a je kontaktní (řasa se s ním posype).
  • pokud je řasa na celé ploše jezírka nebo na jeho větší části, použijte přípravek Algo Universal. Studená voda zde není úplně na překážku, a je možné jej použít.
  • oblíbený typ přípravku Algo Protect (dříve známý jako Pond Protect) bych použil až tehdy, pokud teplota vody bude nejméně 10 stupňů, spíše ale 12 a více. Do té doby bude fungovat s obtížemi.

Nezapomeňte na rozběhnutí filtrace. Výše uvedené přípravky nedoporučuji použít, pokud filtr není v provozu.