Pomůžeme, aby vašemu jezírku bylo i v zimě teplo a vypadalo úžasně. Zobrazit produkty

Kdy aplikovat bakterie do jezírka?

Kdy aplikovat bakterie do jezírka? Je to odvislé od teploty vody, nebo je to jedno? 14. března 2020 zaslal Petr S.

Naše odpověď

Tahle otázka je na jezírkářských fórech pokládána pravidelně, a vždy se kolem ní strhne celkem bouřlivá diskuze.  Podle našeho názoru není příliš smysluplné aplikovat enzymy nebo bakterie pro jezírka, pokud teplota vody nedosahuje alespoň osmi stupňů.  Pokud jezírkové bakterie do jezírka přidáte i při studenější vodě, určitě neuděláte chybu. Avšak výsledky, kterých dosáhnete, budou patrně vůbec nebo velmi málo zřetelné.

U nás v areálu používáme tyto bakterie do jezírka (konkrétně řadu Biokick CWS) na jaře ve všech našich nádržích. V těch, ve kterých jsou ryby, aplikujeme jezírkové bakterie na teplotě nezávisle, v koupacím jezírku pak opravdu čekáme na 8 stupňů a více. Důvod je jeden jediný, po zimě nádrže s větším počtem ryb nevypadají moc dobře a filtrace rozbíháme dříve. Bakterie v nich aplikujeme při rozběhu filtru, a znovu pak při překročení již zmíněné 8stupňové teploty vody.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení