Pomůžeme, aby Vám jezírko v létě dělalo radost a každého, kdo ho uvidí, ohromilo. Zobrazit produkty

Dálkový ovladač na čerpadle Promax

Dobrý den, po výpadku sítě a opětovném zapnutí, začne přijímač k čerpadlu Promax 20000 cvakat a běží mi pouze část na skimmer. Druhá část čerpadla běží jen na minimální výkon a nelze jej pomocí dálkového ovládání zvýšit, tak jako dříve. Předpokládám, že přijímač je asi částečně v poruše. Lze jej nechat opravit? Kolik stojí nový (obj.č.34853)? Předem Vám děkuji za pomoc! 19. března 2020 zaslal Milan M.

Naše odpověď

Dobrý den, díky za zprávu. Náhradní přijímač pro čerpadlo Promax 20000 vychází na 5282 Kč vč. DPH a chyba bude s největší pravděpodobností v něm. Opravit jej bohužel nedokážeme, jen vyměnit za nový díl.

Další alternativou je celkové odpojení dálkového ovládání, a požívání čerpadla bez něho. Vzhledem k ceně dílu a tomu, že už čerpadlo máte dlouho (nejméně 4 roky se již nevyrábí) to je možná cesta.  Čerpadlo ale bude muset k nám, jedná se již zásah do instalace čerpadla.

Samotné motory tohoto čerpadla už nejsou hlavně co spotřeby týče srovnatelné s dnešními typy čerpadel. Srovnatelný model pro Váš Promax je Aquamax Twin 20000 a jeho spotřeba činí 198 W oproti 285 W při stejném výkonu.