Pomůžeme, aby vašemu jezírku bylo i v zimě teplo a vypadalo úžasně. Zobrazit produkty

Umístění čerpadla Nautilus 12000

Dobrý den, mám starší čerpadlo Nautilus Oase 12000 a bylo použito pro interiérové jezírko, kdy bylo umístěno vně jezírka (na suchu) a to v úrovni dna jezírka. Jelikož chci toto jezírko přemístit ven, kdy bude zapuštěno do země a nemám žádnou dokumentaci k tomuto čerpadlu, obracím se na Vás s dotazem, zda-li může být toto čerpadlo umístěno v úrovni "nad hladinou", popř. zda-li byste mi nemohli zaslat nějakou dokumentaci k tomuto čerpadlu. 19. listopadu 2020 zaslal Pavel V.

Naše odpověď

Dobrý den, děkuji za zprávu. Tento model čerpadla bohužel není možné umístit "nad hladinu" jezírka, čerpadlo není samonasávací a s případnou vzduchovou bublinou si nedokáže poradit, reálně pak hrozí běh na sucho a možné poškození čerpadla.

Pokud jej tedy budete umisťovat jinam, musí být výškově vždy pod úrovní hladiny samotné nádrže, nikdy ne nad ní.

Jinak nové značení modelu čerpadla Nautilus 12000 je nyní Aquarius Fountain 12000, v loňském roce došlo ke změně názvu, jedná se však stále o totéž čerpadlo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení