Pomůžeme, aby vašemu jezírku bylo i v zimě teplo a vypadalo úžasně. Zobrazit produkty

Je lepší na zazimování topítko nebo kompresor?

Mám pro jezírko, kde mám ryby použít na zazimování vody topítko z akvária, nebo kompresor a topítko zároveň? V jezírku mám ryby 25. října 2020 zaslala Petra Stibůrková

Naše odpověď

Dobrý den, záleží, jak velkou nádrž máte. Pokud je nádrž malá (dejme tomu do 7-8 kubíků vody) nebo je hodně mělká (do 1 metru v nejhlubším místě), bude pro Vás lepším řešením topné tělísko. Akvarijní však nejsou moc vhodná, ta jsou skleněná, mají krátké přívodní kabely a reálně tam hrozí riziko úrazem el. proudem při poškození skleněného obalu tělesa nebo vniknutí vlhkosti do zásuvky. V tomto případě je lépe použít nerezové topné těleso do jezírka, třeba některý z modelů Ice Free. Vodu tím   aktivně ohříváte, a nemůže dojít k vychlazení nádrže a ohrožení ryb.

V případě, že je nádrž větší nebo hlubší, použijte nějaký jezírkový kompresor. Vodu díky jejímu většímu objemu nevychladíte a ryby by měly bez potíží přezimovat.  Dejte pozor na hadičky, někdy mají chuť zamrzat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení