Pomůžeme, aby vašemu jezírku bylo i v zimě teplo a vypadalo úžasně. Zobrazit produkty

Jaké Icefree zvolit?

Dobrý den, nevím, jaký Ice Free bych měla zvolit pro svoje jezírko. Má asi 4 kubíky a mám v něm nějaké šibunkin - karásky. Vloni mi všichni umřeli, i když jsem jim v nádrži vzduchovala, a letos bych se toho chtěla vyvarovat. 27. listopadu 2020 zaslala Jana K.

Naše odpověď

Dobrý den, důvod, proč Vaši karásci asi v loňském roce nezvládli zimu, je velikost jezírka. Tedy lépe řečeno jezírko je moc malé. Pokud jste v nádrži silně vzduchovala, mohlo se Vám vodu povést míchat tak intenzivně, že jste ji vychladila (v zimě do vody pumpujete vzduch, který je chladnější než voda) a tím vlastně rybkám prokázala medvědí službu.

Pro takto malé jezírko je lépe použít některé ze zařízení pracujícím na jiném principu. Třeba Ice Free 330. Toto zařízení vodu rozehřívá teplem, a nemůže tak dojít k vychlazení vody v nádrži. Zároveň ale dodávané teplo bezpečně zajistí rozmrznutí části hladiny a odchod plynů pryč z jezírka.

Ice Free 330 je vybaven termostatem a automaticky se zapíná pouze tehdy, když mrzne. Ušetří Vám při provozu docela dost peněz za spotřebovanou el. energii.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení