Pomůžeme, aby Vám jezírko v létě dělalo radost a každého, kdo ho uvidí, ohromilo. Zobrazit produkty

Jaké Icefree zvolit?

Dobrý den, nevím, jaký Ice Free bych měla zvolit pro svoje jezírko. Má asi 4 kubíky a mám v něm nějaké šibunkin - karásky. Vloni mi všichni umřeli, i když jsem jim v nádrži vzduchovala, a letos bych se toho chtěla vyvarovat. 27. listopadu 2020 zaslala Jana K.

Naše odpověď

Dobrý den, důvod, proč Vaši karásci asi v loňském roce nezvládli zimu, je velikost jezírka. Tedy lépe řečeno jezírko je moc malé. Pokud jste v nádrži silně vzduchovala, mohlo se Vám vodu povést míchat tak intenzivně, že jste ji vychladila (v zimě do vody pumpujete vzduch, který je chladnější než voda) a tím vlastně rybkám prokázala medvědí službu.

Pro takto malé jezírko je lépe použít některé ze zařízení pracujícím na jiném principu. Třeba Ice Free 330. Toto zařízení vodu rozehřívá teplem, a nemůže tak dojít k vychlazení vody v nádrži. Zároveň ale dodávané teplo bezpečně zajistí rozmrznutí části hladiny a odchod plynů pryč z jezírka.

Ice Free 330 je vybaven termostatem a automaticky se zapíná pouze tehdy, když mrzne. Ušetří Vám při provozu docela dost peněz za spotřebovanou el. energii.