Logo

Vodní čerpadla, filtrace a vše pro zahradní jezírka

Představujeme Vám kouzelný svět vody
OASE Krmiva Filtrace PROFICLEAR Stavíme jezírko
Zahradní jezírka OASE > Otázky a odpovědi > Kolísání výkonu u čerpadla Aquamax 12000 ECO

Kolísání výkonu u čerpadla Aquamax 12000 ECO

Dobrý den. Jedná se o čerpadlo od firmy OASE,typ Aquamax Eco Premium 12000. V provozu od června do konce listopadu loňského roku.Poslední měsíc se objevilo kolísání výkonu,tj.množství přečerpané vody.Prosím jestli by nešla udělat kontrola čerpadla zda je v pořádku. Mohu poslat více podrobný popis, aby byla jasnější situace. Předem moc děkuji 7. března 2014 zaslal Miroslav L.

Naše odpověď:

Dobrý den,

podle popisu by se mohlo jednat nikoli o závadu, ale o zapnutý spínač kontroly výkonu SFC.  SFC kontrola je instalována pouze u modelů čerpadal Aquamax Eco 12000-20000 Premium Najdete jej po sejmutí sacího koče na čerpadle - jedná se o modrý přepínač viz obrázek. Vašem případě je zřejmě přepnutý do polohy ON, čímž u tohoto čerpadla můžete při chladné vodě snížit celkový výkon až o polovinu.  Přepněte jej do polohy Off , čímž tuto funkci vypnete a čerpadlo poběží na maximální výkon.
aquamax_SFC.jpg

Máte také dotaz?

Oase Filtrace       OASE-technologie pro zahradní a koupací jezírka | Webdesign od nete.cz | Použité foto archiv OASE GmbH | Mapa stránek | Obchodní podmínky