Logo

Vodní čerpadla, filtrace a vše pro zahradní jezírka

Představujeme Vám kouzelný svět vody
OASE Krmiva Filtrace PROFICLEAR Stavíme jezírko
Zahradní jezírka OASE > Otázky a odpovědi > Jaké Icefree zvolit ?

Jaké Icefree zvolit ?

Dobrý den, nevím, jaký Ice Free bych měla zvolit pro svoje jezírko. Má asi 4 kubíky a mám v něm nějaké šibunkin - karásky. Vloni mi všichni umřeli, i když jsem jim v nádrži vzduchovala, a letos bych se toho chtěla vyvarovat 27. listopadu 2013 zaslal Jana K.

Naše odpověď:

Dobrý den,
důvod, proč Vaši karásci asi v loňském roce nezvládli zimu, je velikost jezírka. Tedy lépe řečeno - jezírko je moc malé. Pokud jste v nádrži silně vzduchovala, mohlo se Vám vodu povést míchat tak intenzivně, že jste ji vychladila ( v zimě do vody pumpujete vzduch, který je chladnější než voda) a tím vlastně rybkám prokázala medvědí službu.

Pro takto malé jezírko je lépe použít některé ze zařízení pracujícím na jiném principu - třeba Ice Free 330. Ttoto zažízení vodu rozehřívá teplem, a nemůže tak dojít k vychlazení vody v nádrži. Zároveň ale dodávané teplo bezpečně zajistí rozmrznutí části hladiny a odchod plynů pryč z jezírka.

Ice Free 330 je vybavem termostatem a automaticky se zapíná pouze tehdy, když mrzne . Ušetří Vám při provozu docela dost peněz za spotřebovanou el. energii

 

Máte také dotaz?

Oase Filtrace       OASE-technologie pro zahradní a koupací jezírka | Webdesign od nete.cz | Použité foto archiv OASE GmbH | Mapa stránek | Obchodní podmínky