Logo

Vodní čerpadla, filtrace a vše pro zahradní jezírka

Představujeme Vám kouzelný svět vody
OASE Krmiva Filtrace PROFICLEAR Stavíme jezírko
Zahradní jezírka OASE > Otázky a odpovědi > Jak na řasy v jezírku na jaře ?

Jak na řasy v jezírku na jaře ?

Přes zimu mi v jezírku vyrostlo velké množství zelených řas. Co mám proti nim použít za přípravky ? 10. března 2014 zaslal Jarmila B.

Naše odpověď:

Dlouhé zelené řasy rostou v jezírku i v zimě, pod ledem a sněhem. Letošní zima - nezima jim evidentně vyhovovala, díky tomu, že na ledě praticky chyběl sníh, šlo do vody celkem velké množství světla, a řasám se celkem dařilo.
Na jaře zkuste maximum řasy vylovit z jezírka ven - je jedno, jestli to uděláte síťkou, vysavačem nebo jen rukou. Čím méně hmoty řasy v nádrži zbyde, tím méně jí budou přípravky muset rozkládat a tím méně systém zatíží.
Existuje celá řada přípravků na řasy v jezírku - a zdaleka ne všechny je teď na jaře účelné   použít. Při takto studené vodě některé z nich fungují hůře,a  je potřeba vybírat :

  • pokud je řasa jen na některých místech jezírka, použijte kontaktní Algo Direct . Na teplotě je nezávislý, a je kontaktní - časa se s ním posype.
  • pokud je řasa na celé ploše jezírka nebo na jeho větší části, použijte přípravek Algo Universal. Studená voda zde není úplně na překážku, a je možné jej použít
  • oblíbený typ přípravku Algo Protect ( dříve známý jako Pond Protect ) bych použil až tehdy, pokud teplota vody bude nejméně 10 stupňů, spíše ale 12 a více. Do té doby bude fungovat s obtížemi

Nezapomeňte na rozběhnutí filtrace, výše uvedené přípravky nedoporučuji použít, pokud filtr není v provozu

Máte také dotaz?

Oase Filtrace       OASE-technologie pro zahradní a koupací jezírka | Webdesign od nete.cz | Použité foto archiv OASE GmbH | Mapa stránek | Obchodní podmínky