Logo

Vodní čerpadla, filtrace a vše pro zahradní jezírka

Představujeme Vám kouzelný svět vody
OASE Krmiva Filtrace PROFICLEAR Stavíme jezírko
Zahradní jezírka OASE > Otázky a odpovědi > Dálkový ovladač na čerpadle Promax

Dálkový ovladač na čerpadle Promax

Dobrý den, po výpadku sítě a opětovném zapnutí, začne přijímač k čerpadlu Promax 20.000 cvakat a běží mi pouze část na skimmer. Druhá část čerpadla běží jen na minimální výkon a nelze jej pomocí dálkového ovládání zvýšit, tak jako dříve. Předpokládám že přijímač je asi částečně v poruše. Lze jej nechat opravit? Kolik stojí nový (obj.č.34853)? Předem Vám děkuji Vám za pomoc! 19. března 2015 zaslal Milan M.

Naše odpověď:

Dobrý den,
Díky za zprávu. Náhradní přijímač pro čerpadlo Promax 20000 vychází na 5282,- Kč vč. DPH a chyba bude s největší pravděpodobností v něm . Opravit jej bohužel nedokážeme, jen vyměnit za nový díl. 
Další alternativou je celkové odpojení dálkového ovládání, a požívání čerpadla bez něho. Vzhledem  k ceně dílu a tomu, že už čerpadlo máte dlouho ( nejméně 4 roky se již nevyrábí) to je možná cesta.  Čerpadlo ale bude muset k nám, jedná se již zásah do instalace čerpadla.
Samotné motory tohoto čerpadla už nejsou hlavně co spotřeby týče srovnatelné s dnešními typy čerpadel - srovnatelný model pro Váš Promax je Aquamax Twin 20000 a jeho spotřeba činí 198 W oproti 285 W při stejném výkonu

 

Máte také dotaz?

Oase Filtrace       OASE-technologie pro zahradní a koupací jezírka | Webdesign od nete.cz | Použité foto archiv OASE GmbH | Mapa stránek | Obchodní podmínky